Ronda 1
|
7 Agosto, Sábado
|
Rabotnicki – Borec
|
|
1:0
|
|
Renova – Skopje
|
|
1:1
|
|
Bregalnica – Shkupi
|
|
0:0
|
|
Tikves – Skendija
|
|
0:0
|
|
Makedonija GP – Pelister
|
|
1:0
|
|
Akademija Pandev – Struga
|
|
1:1
|
|
|
|
Ronda 2
|
14 Agosto, Sábado
|
Akademija Pandev – Rabotnicki
|
|
2:0
|
|
Shkupi – Makedonija GP
|
|
2:0
|
|
Struga – Pelister
|
|
1:0
|
|
Skopje – Bregalnica
|
|
0:0
|
|
Skendija – Renova
|
|
1:2
|
|
Borec – Tikves
|
|
2:1
|
|
|
Ronda 3
|
17 Agosto, Terça-Feira
|
Makedonija GP – Skopje
|
|
5:1
|
|
Tikves – Akademija Pandev
|
|
0:2
|
|
Bregalnica – Skendija
|
|
3:3
|
|
Pelister – Shkupi
|
|
0:2
|
|
Renova – Borec
|
|
2:0
|
|
Rabotnicki – Struga
|
|
0:0
|
|
|
|
Ronda 4
|
21 Agosto, Sábado
|
Akademija Pandev – Renova
|
|
2:1
|
|
Struga – Shkupi
|
|
4:2
|
|
Skopje – Pelister
|
|
1:0
|
|
Skendija – Makedonija GP
|
|
4:0
|
|
Borec – Bregalnica
|
|
1:0
|
|
Rabotnicki – Tikves
|
|
2:1
|
|
|
Ronda 5
|
27 Agosto, Sexta-Feira
|
Shkupi – Skopje
|
|
4:1
|
|
Makedonija GP – Borec
|
|
3:2
|
|
Tikves – Struga
|
|
1:1
|
|
Bregalnica – Akademija Pandev
|
|
3:2
|
|
Renova – Rabotnicki
|
|
1:1
|
|
Pelister – Skendija
|
|
2:2
|
|
|
|
Ronda 6
|
11 Setembro, Sábado
|
Akademija Pandev – Makedonija GP
|
|
4:1
|
|
Struga – Skopje
|
|
1:0
|
|
Tikves – Renova
|
|
0:2
|
|
Skendija – Shkupi
|
|
0:0
|
|
Borec – Pelister
|
|
2:1
|
|
Rabotnicki – Bregalnica
|
|
2:0
|
|
|
Ronda 7
|
18 Setembro, Sábado
|
Shkupi – Borec
|
|
3:0
|
|
Makedonija GP – Rabotnicki
|
|
0:2
|
|
Bregalnica – Tikves
|
|
2:0
|
|
Skopje – Skendija
|
|
0:2
|
|
Pelister – Akademija Pandev
|
|
0:0
|
|
Renova – Struga
|
|
1:0
|
|
|
|
Ronda 8
|
25 Setembro, Sábado
|
Akademija Pandev – Shkupi
|
|
1:3
|
|
Struga – Skendija
|
|
1:1
|
|
Tikves – Makedonija GP
|
|
3:0
|
|
Borec – Skopje
|
|
0:2
|
|
Renova – Bregalnica
|
|
5:2
|
|
Rabotnicki – Pelister
|
|
1:1
|
|
|
Ronda 9
|
1 Outubro, Sexta-Feira
|
Makedonija GP – Renova
|
|
1:1
|
|
Bregalnica – Struga
|
|
1:0
|
|
Skopje – Akademija Pandev
|
|
0:0
|
|
Skendija – Borec
|
|
3:0
|
|
Pelister – Tikves
|
|
0:0
|
|
2 Outubro, Sábado
|
Shkupi – Rabotnicki
|
|
2:0
|
|
|
|
Ronda 10
|
14 Outubro, Quinta-Feira
|
Rabotnicki – Skopje
|
|
0:1
|
|
15 Outubro, Sexta-Feira
|
Struga – Borec
|
|
1:1
|
|
Tikves – Shkupi
|
|
0:1
|
|
Bregalnica – Makedonija GP
|
|
4:1
|
|
Renova – Pelister
|
|
2:0
|
|
Akademija Pandev – Skendija
|
|
2:1
|
|
|
Ronda 11
|
22 Outubro, Sexta-Feira
|
Shkupi – Renova
|
|
2:1
|
|
23 Outubro, Sábado
|
Makedonija GP – Struga
|
|
1:1
|
|
Skopje – Tikves
|
|
2:1
|
|
Skendija – Rabotnicki
|
|
2:0
|
|
Borec – Akademija Pandev
|
|
1:2
|
|
Pelister – Bregalnica
|
|
0:3
|
|
|
|
Ronda 12
|
28 Outubro, Quinta-Feira
|
Shkupi – Bregalnica
|
|
5:0
|
|
29 Outubro, Sexta-Feira
|
Struga – Akademija Pandev
|
|
0:0
|
|
Skopje – Renova
|
|
0:0
|
|
Skendija – Tikves
|
|
1:1
|
|
Borec – Rabotnicki
|
|
0:1
|
|
Pelister – Makedonija GP
|
|
0:2
|
|
|
Ronda 13
|
5 Novembro, Sexta-Feira
|
Makedonija GP – Shkupi
|
|
2:1
|
|
Tikves – Borec
|
|
2:1
|
|
Bregalnica – Skopje
|
|
2:1
|
|
Pelister – Struga
|
|
0:1
|
|
Renova – Skendija
|
|
0:1
|
|
Rabotnicki – Akademija Pandev
|
|
0:3
|
|
|
|
Ronda 14
|
19 Novembro, Sexta-Feira
|
Skopje – Makedonija GP
|
|
1:2
|
|
20 Novembro, Sábado
|
Akademija Pandev – Tikves
|
|
3:2
|
|
Shkupi – Pelister
|
|
5:0
|
|
Struga – Rabotnicki
|
|
1:0
|
|
Skendija – Bregalnica
|
|
1:0
|
|
Borec – Renova
|
|
1:4
|
|
|
Ronda 15
|
26 Novembro, Sexta-Feira
|
Renova – Akademija Pandev
|
|
1:2
|
|
27 Novembro, Sábado
|
Shkupi – Struga
|
|
4:0
|
|
Makedonija GP – Skendija
|
|
1:2
|
|
Tikves – Rabotnicki
|
|
2:0
|
|
Bregalnica – Borec
|
|
2:1
|
|
Pelister – Skopje
|
|
0:0
|
|
|
|
Ronda 16
|
3 Dezembro, Sexta-Feira
|
Rabotnicki – Renova
|
|
0:0
|
|
4 Dezembro, Sábado
|
Akademija Pandev – Bregalnica
|
|
0:0
|
|
Struga – Tikves
|
|
0:0
|
|
Skopje – Shkupi
|
|
1:3
|
|
Skendija – Pelister
|
|
2:1
|
|
Borec – Makedonija GP
|
|
1:1
|
|
|
Ronda 17
|
7 Dezembro, Terça-Feira
|
Shkupi – Skendija
|
|
1:1
|
|
Makedonija GP – Akademija Pandev
|
|
4:1
|
|
Bregalnica – Rabotnicki
|
|
1:2
|
|
Skopje – Struga
|
|
1:0
|
|
Pelister – Borec
|
|
1:3
|
|
Renova – Tikves
|
|
1:1
|
|
|
|
Ronda 18
|
10 Dezembro, Sexta-Feira
|
Tikves – Bregalnica
|
|
1:3
|
|
11 Dezembro, Sábado
|
Akademija Pandev – Pelister
|
|
1:0
|
|
Skendija – Skopje
|
|
1:0
|
|
Borec – Shkupi
|
|
0:3
|
|
Rabotnicki – Makedonija GP
|
|
1:2
|
|
13 Dezembro, Segunda-Feira
|
Struga – Renova
|
|
1:0
|
|
|
Ronda 19
|
11 Fevereiro, Sexta-Feira
|
Bregalnica – Renova
|
|
1:2
|
|
12 Fevereiro, Sábado
|
Shkupi – Akademija Pandev
|
|
2:1
|
|
Makedonija GP – Tikves
|
|
1:0
|
|
Skopje – Borec
|
|
1:1
|
|
Skendija – Struga
|
|
3:1
|
|
Pelister – Rabotnicki
|
|
0:2
|
|
|
|
Ronda 20
|
18 Fevereiro, Sexta-Feira
|
Borec – Skendija
|
|
0:3
|
|
19 Fevereiro, Sábado
|
Akademija Pandev – Skopje
|
|
5:0
|
|
Struga – Bregalnica
|
|
1:1
|
|
Tikves – Pelister
|
|
1:0
|
|
Renova – Makedonija GP
|
|
0:1
|
|
Rabotnicki – Shkupi
|
|
0:1
|
|
|
Ronda 21
|
25 Fevereiro, Sexta-Feira
|
Makedonija GP – Bregalnica
|
|
2:1
|
|
26 Fevereiro, Sábado
|
Shkupi – Tikves
|
|
3:2
|
|
Skopje – Rabotnicki
|
|
0:1
|
|
Skendija – Akademija Pandev
|
|
0:0
|
|
Borec – Struga
|
|
0:1
|
|
27 Fevereiro, Domingo
|
Pelister – Renova
|
|
1:1
|
|
|
|
Ronda 22
|
4 Março, Sexta-Feira
|
Tikves – Skopje
|
|
3:0
|
|
5 Março, Sábado
|
Akademija Pandev – Borec
|
|
5:0
|
|
Struga – Makedonija GP
|
|
1:3
|
|
Bregalnica – Pelister
|
|
2:1
|
|
Renova – Shkupi
|
|
0:0
|
|
Rabotnicki – Skendija
|
|
2:1
|
|
|
Ronda 23
|
11 Março, Sexta-Feira
|
Shkupi – Rabotnicki
|
|
2:0
|
|
12 Março, Sábado
|
Akademija Pandev – Struga
|
|
1:0
|
|
Makedonija GP – Skopje
|
|
1:1
|
|
Bregalnica – Borec
|
|
3:0
|
|
Skendija – Tikves
|
|
2:1
|
|
13 Março, Domingo
|
Renova – Pelister
|
|
0:0
|
|
|
|
Ronda 24
|
17 Março, Quinta-Feira
|
Struga – Shkupi
|
|
1:3
|
|
18 Março, Sexta-Feira
|
Tikves – Akademija Pandev
|
|
1:2
|
|
Skopje – Skendija
|
|
0:2
|
|
Borec – Makedonija GP
|
|
0:1
|
|
Pelister – Bregalnica
|
|
2:0
|
|
Renova – Rabotnicki
|
|
2:1
|
|
|
Ronda 25
|
1 Abril, Sexta-Feira
|
Rabotnicki – Struga
|
|
1:3
|
|
2 Abril, Sábado
|
Akademija Pandev – Skopje
|
|
1:2
|
|
Shkupi – Tikves
|
|
1:0
|
|
Makedonija GP – Pelister
|
|
2:0
|
|
Bregalnica – Renova
|
|
2:2
|
|
Skendija – Borec
|
|
0:0
|
|
|
|
Ronda 26
|
5 Abril, Terça-Feira
|
Tikves – Struga
|
|
2:0
|
|
Bregalnica – Rabotnicki
|
|
0:3
|
|
Skopje – Shkupi
|
|
0:0
|
|
Borec – Akademija Pandev
|
|
1:1
|
|
Pelister – Skendija
|
|
0:2
|
|
Renova – Makedonija GP
|
|
0:1
|
|
|
Ronda 27
|
9 Abril, Sábado
|
Akademija Pandev – Pelister
|
|
2:0
|
|
Shkupi – Borec
|
|
3:1
|
|
Makedonija GP – Bregalnica
|
|
1:1
|
|
Struga – Skopje
|
|
1:0
|
|
Skendija – Renova
|
|
1:1
|
|
Rabotnicki – Tikves
|
|
1:0
|
|
|
|
Ronda 28
|
15 Abril, Sexta-Feira
|
Pelister – Shkupi
|
|
0:1
|
|
Borec – Struga
|
|
2:0
|
|
Makedonija GP – Rabotnicki
|
|
1:0
|
|
16 Abril, Sábado
|
Bregalnica – Skendija
|
|
0:0
|
|
Skopje – Tikves
|
|
1:2
|
|
Renova – Akademija Pandev
|
|
0:1
|
|
|
Ronda 29
|
21 Abril, Quinta-Feira
|
Rabotnicki – Skopje
|
|
0:1
|
|
Akademija Pandev – Bregalnica
|
|
2:1
|
|
22 Abril, Sexta-Feira
|
Shkupi – Renova
|
|
2:0
|
|
Struga – Pelister
|
|
4:0
|
|
Tikves – Borec
|
|
5:0
|
|
Skendija – Makedonija GP
|
|
3:1
|
|
|
|
Ronda 30
|
29 Abril, Sexta-Feira
|
Skendija – Rabotnicki
|
|
1:0
|
|
Bregalnica – Shkupi
|
|
4:1
|
|
30 Abril, Sábado
|
Makedonija GP – Akademija Pandev
|
|
1:0
|
|
Borec – Skopje
|
|
1:0
|
|
Pelister – Tikves
|
|
1:1
|
|
Renova – Struga
|
|
1:1
|
|
|
Ronda 31
|
3 Maio, Terça-Feira
|
Akademija Pandev – Skendija
|
|
4:2
|
|
Shkupi – Makedonija GP
|
|
1:1
|
|
Struga – Bregalnica
|
|
1:0
|
|
Tikves – Renova
|
|
0:1
|
|
Skopje – Pelister
|
|
4:2
|
|
Rabotnicki – Borec
|
|
2:1
|
|
|
|
Ronda 32
|
7 Maio, Sábado
|
Akademija Pandev – Rabotnicki
|
|
2:1
|
|
Makedonija GP – Struga
|
|
1:3
|
|
Bregalnica – Tikves
|
|
1:0
|
|
Skendija – Shkupi
|
|
0:0
|
|
Pelister – Borec
|
|
2:1
|
|
Renova – Skopje
|
|
2:0
|
|
|
Ronda 33
|
14 Maio, Sábado
|
Rabotnicki – Pelister
|
|
2:1
|
|
Borec – Renova
|
|
1:5
|
|
Skopje – Bregalnica
|
|
4:1
|
|
Tikves – Makedonija GP
|
|
2:1
|
|
Struga – Skendija
|
|
1:1
|
|
Shkupi – Akademija Pandev
|
|
3:0
|
|
|